English (Symptoms (Medicine); The Genitals)
orchialgia [correct]; orchidalgia [correct]; orchiodynia [correct]; testalgia [correct]; didymalgia [correct]; didymodynia [correct]
DEF: Pain in a testis.
French (Symptômes (Médecine); Organes génitaux)
orchialgie [correct, feminine noun]; orchidodynie [correct, feminine noun]; orchiodynie [correct, feminine noun]; didymalgie [correct, feminine noun]
DEF: Douleur testiculaire.