English (Sociology; Sexology)
LGBTI [correct, adjective]; lesbian, gay, bisexual, transgender, intersex [correct, adjective]
French (Sociologie; Sexologie)
LGBTI [correct, adjective]; lesbien, gai, bisexuel, transgenre, intersexué [correct, adjective]