English (Chemistry)
arsenical [correct, adjective]
DEF: Pertaining to arsenic.
DEF: Of, relating to, ... arsenic.
French (Chimie)
arsenical [correct, adjective]
DEF: Qui a rapport à l'arsenic.
Spanish (Química)
arsenical [adjective]