English (Boxing; Wrestling)
bell [correct]; gong [noun]
French (Boxe; Lutte)
cloche [feminine noun]; gong [anglicism, masculine noun]
Spanish (Boxeo; Lucha)
campana [correct, feminine noun]; gong [correct, anglicism, masculine noun]