English (Telecommunications)
picture monitor [correct]
French (Télécommunications)
moniteur d'image [masculine noun]; moniteur image [masculine noun]
Spanish (Telecomunicaciones)
monitor de imagen [masculine noun]
DEF: Aparato de control en TV.