English (Handball)
rough play [correct]
OBS: Technique/tactics.
French (Handball)
jeu rude [masculine noun]
OBS: Technique/tactique.
Spanish (Balonmano)
juego violento [correct, masculine noun]; juego brusco [correct, masculine noun]