English (Paddle Sports)
team [correct]
OBS: Rules/refereeing.
French (Sports de pagaie)
patrouille [feminine noun]
OBS: Règlements/arbitrage.
Spanish (Deportes de remo)
patrulla [correct, feminine noun]