English (Handball)
throw off [correct, noun]; entry [correct]; throw off [correct, noun]
French (Handball)
engagement [masculine noun]
Spanish (Balonmano)
saque inicial [correct, masculine noun]; primer pase [correct, masculine noun]; saque [correct, masculine noun]