English (Botany)
China tung oil tree [correct]; tung [correct]; China wood [correct]; oil tree [correct]
French (Botanique)
aleurites
Spanish (Botánica)
árbol del tung [masculine noun]; tung [masculine noun]; árbol del aceite [masculine noun]