English (Chemical Elements and Compounds)
4-amino-3-[2-[4’-[2-[2-amino-4-[(3-butoxy-2-hydroxypropyl) amino] phen yl] diazenyl]-3, 3’-di me thyl[ 1, 1’-biphenyl]-4-yl] diazenyl]-5-hydroxy-6-(2-phenyldiazenyl)-2, 7-napht halenedisulfonic acid sodium salt(1 : 2) [correct]
French (Éléments et composés chimiques)
acide 4-amino-3-{2-[4'-(2-{2-amino-4-[(3-butoxy-2-hydroxypropyl)amino]phényl}diaz ényl)-3,3'-diméthyl[1,1'-biphényl]-4-yl]diazényl}-5-hydroxy-6-(2-phényldiaz ényl)naphtalène-2,7-disulfonique, sel de sodium (1:2) [correct, masculine noun]