English (Chemical Elements and Compounds)
2-(ethoxydifluoromethyl)-1, 1, 1, 2, 3, 3, 3-heptafluoropropane [correct]
French (Éléments et composés chimiques)
2-(éthoxydifluorométhyl)-1,1,1,2,3,3,3-heptafluoropropane [correct, masculine noun]