English (Chemical Elements and Compounds)
2-[2-[2-(2-hydroxy-1-oxopropoxy)-1-oxopropoxy]-1-oxopropoxy] propanoic acid 1, 2, 3-propanetriyl ester [correct]
French (Éléments et composés chimiques)
ester propan-1,2,3-triylique de l'acide 2-{2-[2-(2-hydroxy-1-oxopropoxy)-1-oxopropoxy]-1-oxopropoxy}propanoïque [correct, masculine noun]