English (Chemical Elements and Compounds)
1, 1, 3, 3-tetramethyl-1, 3-bis[ 2-(7-oxabicyclo[ 4. 1. 0] hept-3-yl) ethyl] di siloxane [correct]
French (Éléments et composés chimiques)
1,1,3,3-tétraméthyl-1,3-bis[2-(7-oxabicyclo[4.1.0]heptan-3-yl)éthyl] disiloxane [correct, masculine noun]