English (Chemical Elements and Compounds)
1-[2-(2-chloroethoxy) ethoxy]-2-methyl-4-(1, 1, 3, 3-tetramethylbutyl) be nzene [correct]
French (Éléments et composés chimiques)
1-[2-(2-chloroéthoxy)éthoxy]-2-méthyl-4-(1,1,3,3-tétraméthylbutyl)be nzène [correct, masculine noun]