English (Chemical Elements and Compounds)
1, 2-dihydroxy-3, 4-epoxy-1, 2, 3, 4-tetrahydronaphthalene
French (Éléments et composés chimiques)
1,2-dihydroxy-3,4-époxy-1,2,3,4-tétrahydronaphtalène [correct, masculine noun]