English (Chemical Elements and Compounds)
3-amino-6, 13-dichloro-10-[[3-[[4-[(2, 5-disulfophenyl) amino]-6-fluoro-1, 3, 5-triazin-2-yl] amino] propyl] amino]-4, 11-triphenodioxazinedisulfonic acid tetrasodium salt [correct]
French (Éléments et composés chimiques)
sel tétrasodique de l'acide 3-amino-6,13-dichloro-10-{[3-({4-[(2,5-disulfophényl)amino]-6-fluoro-1,3,5- triazin-2-yl}amino)propyl]amino}triphénodioxazine-4,11-disulfonique [correct, masculine noun]