English (Chemical Elements and Compounds)
1, 4 : 3, 6-dianhydro-D-glucitol bis[ 4-[(1-oxo-2-propenyl) oxy] benzoate], polymer with 1, 4-phenylene bis[ 4-[4-[(1-oxo-2-propenyl) oxy] butoxy] benzoate] [correct]
French (Éléments et composés chimiques)
polymère du bis{4-[(1-oxoprop-2-ényl)oxy]benzoate} du 1,4:3,6-dianhydro-d-glucitol avec le bis(4-{4-[(1-oxoprop-2-ényl)oxy]butoxy}benzoate) de 1,4-phénylène [correct, masculine noun]