English (Track and Field)
10 000 m [correct]; 10 000 m race [correct]
OBS: Track events.
French (Athlétisme)
10 000 m [correct, masculine noun]
CONT: Le 10 000 m.
OBS: Courses et marche - épreuves.
Spanish (Atletismo)
10000 m [correct, masculine noun]; 10000 m llanos [correct, masculine noun]