English (Chemical Elements and Compounds)
6-bromo-2-[4-[ethyl(2-hydroxyethyl) amino] phenyl]-1-methyl benz[ cd] indolium acetate(1 : 1) [correct]
French (Éléments et composés chimiques)
acétate de 6-bromo-2-{4-[éthyl(2-hydroxyéthyl)amino]phényl}-1-méthyl benz[cd]indolium (1:1) [correct, masculine noun]