English (Swimming)
200 m butterfly [correct]
OBS: Swimming event (men/women).
French (Natation)
200 m papillon [masculine noun]
OBS: Épreuve de natation (hommes/femmes).
Spanish (Natación)
200 m mariposa [correct, feminine noun]