English (Units (Reserve, Armed Forces))
56th Field Engineer Squadron(M) [correct]; F56 Fd Engr Sqn (m) [correct]; 56th Field Engineer Squadron M [correct]; 56 Fd Engr Sqn M [correct]
French (Unités (réserve, Forces armées))
56e Escadron de génie (M) [correct]; 56 EG (M) [correct]; 56e Escadron de génie M [correct]; 56 EG M [correct]