English (Weapon Systems)
medium-range air-to-ground [correct, adjective, NATO]; MRAG [correct, adjective, NATO]
French (Systèmes d'armes)
air-sol moyenne portée [correct, adjective, NATO]; ASMP [correct, adjective, NATO]