English (Brewing and Malting)
top yeast [correct]; top-fermentation yeast [correct]; ale yeast [correct]; top fermenting yeast
French (Brasserie et malterie)
levure haute [correct, feminine noun]; levure de fermentation haute [correct, feminine noun]