English (Pharmacodynamics)
antimicrobial chemotherapy [correct]
OBS: Canada Diseases Weekly Report.
French (Pharmacodynamie)
chimiothérapie antimicrobienne
OBS: Rapport hebdomadaire des maladies au Canada.