English (Botany)
bay rum tree [correct]; wild clove [correct]
French (Botanique)
piment âcre [correct, masculine noun]; piment piquant [correct, masculine noun]
Spanish (Botánica)
pimienta coronada [feminine noun]; pimienta acre [feminine noun]