English (Boxing)
low blow [correct]; blow below the belt [correct, noun]; punch below the belt [correct, noun]
OBS: Rules/refereeing.
French (Boxe)
coup bas [correct, masculine noun]
OBS: Règlement/arbitrage.
Spanish (Boxeo)
golpe bajo [correct, masculine noun]