English (Cycling)
faulty tightening [correct]
OBS: Rules/refereeing.
French (Cyclisme)
défaut de serrage [masculine noun]
OBS: Règlements/arbitrage.
Spanish (Ciclismo)
defecto de apretar [correct, masculine noun]