English (Cosmetology)
cream mascara [correct]
French (Cosmétologie)
mascara en crème [correct, masculine noun]; mascara crème [correct, masculine noun]; cosmétique pour les cils en crème [correct, masculine noun]; cosmétique en crème [correct, masculine noun]