English (Shooting (Sports))
sighting target [correct]
OBS: Facilities/equipment.
French (Tir (Sports))
cible d'essai [feminine noun]
OBS: Installations/matériel.
Spanish (Tiro (Deportes))
blanco de prueba [correct, masculine noun]