English (Lichens)
tile loop lichen [correct]
OBS: A lichen of the family Parmeliaceae.
French (Lichens)
hypotrachyne imbriquée [correct, feminine noun]; boucle imbriquée [proposal, feminine noun]
OBS: Lichen de la famille des Parmeliaceae.