English (Chemical Elements and Compounds)
tributyltin benzoate [correct]; TBTB [correct]; tributyl tin benzoate [correct]; tri-n-butylbenzoyloxytin [correct]; (benzoyloxy)tributylstannane [correct]; Biomet 11 [correct, trademark]
OBS: Chemical formula: C19H32O2Sn
French (Éléments et composés chimiques)
benzoate de tributylétain [correct, masculine noun]; TBTB [correct, masculine noun]; benzoate de tributyl étain [correct, masculine noun]; tri-n-butylbenzoyloxyétain [correct, masculine noun]; (benzoyloxy)tributylstannane [correct, masculine noun]
OBS: Formule chimique : C19H32O2Sn