English (Chemical Elements and Compounds)
trisodium salt 3-amino-4-[[4-[[4-[[2-[2-(ethenylsulfonyl) ethoxy] ethyl] amino]-6-fluoro-1, 3, 5-triazin-2-yl] amino]-2-sulfophenyl] azo]-5-hydroxy-2, 7-naphthalenedisulfoni c acid [correct]
French (Éléments et composés chimiques)
sel de trisodium de l'acide 3-amino-4-[(4-{[4-({2-[2-(éthénylsulfonyl)éthoxy]éthyl}amino)-6-fluoro-1,3, 5-triazin-2-yl]amino}-2-sulfophényl)azo]-5-hydroxynaphtalène-2,7-disulfoniq ue [correct, masculine noun]