English (Boxing)
official weigh-in [correct]
OBS: Rules/refereeing.
French (Boxe)
pesée officielle [correct, feminine noun]
OBS: Règlement/arbitrage.
Spanish (Boxeo)
pesaje oficial [correct, masculine noun]