English (Rolling Stock (Railroads))
flat wheel
OBS: MORS, June 63, p. 110; wagonniers.
French (Matériel roulant (Chemins de fer))
roue comportant des méplats
OBS: TSCF, 3-64, p. 5; déc. 1972.