English (Botany)
hornbeam [correct]; yoke elm [correct]; European hornbeam
French (Botanique)
charme [correct, masculine noun]
Spanish (Botánica)
carpe [masculine noun]; hojaranzo [masculine noun]; carpe blanco [masculine noun]