English (Chemical Elements and Compounds)
sodium dihydrogen [1-[3,5-dinitro-(2-hydroxyphenyl)azo]-2-naphthalenolato(2-])[3-hydroxy-4-[(2-hydroxy-1-naphthyl)azo]-7-nitro-1-naphthalenesulfonato(3-]) chromate(3-) [correct]
French (Éléments et composés chimiques)
{1-[3,5-dinitro-(2-hydroxyphényl)azo]naphtalén-2-olato(2-)}{3-hydroxy-4-[(2-hydroxy-1-naphtyl)azo]-7-nitronaphtalène-1-sulfonato(3-)} dihydrogénochromate(3-) de sodium [correct, masculine noun]