English (Botany)
abelmosk [correct]; abelmusk [correct]; musk-mallow [correct]; musk-okra [correct]
French (Botanique)
ambrette [correct]; hibisque musquée [correct, feminine noun]
Spanish (Botánica)
abelmosco [masculine noun]; ambarcillo [masculine noun]; algalia [feminine noun]