English (Botany)
tree cabbage [correct]; cow cabbage [correct]
French (Botanique)
chou cavalier [masculine noun]; chou chevalier [masculine noun]; grand chou à vaches [masculine noun]
Spanish (Botánica)
col caballar [masculine noun]