English (Fencing)
continuation of attack [correct]
OBS: Rules/refereeing.
French (Escrime)
continuation d'attaque [feminine noun]
OBS: Règlement/arbitrage.
Spanish (Esgrima)
continuación del ataque [correct, feminine noun]