English (Dietetics)
dietary [correct, adjective]
DEF: Pertaining to or provided by a diet.
French (Diététique)
alimentaire [correct, adjective]
DEF: Relatif à l'alimentation, à la manière de s'alimenter, d'alimenter.
Spanish (Dietética)
dietético [adjective]