English (Pharmacy)
dihydrocodeine [correct]
French (Pharmacie)
dihydrocodéine [correct, feminine noun]
DEF: dihydro-7,8 codéine.
OBS: Analgésique morphinique, antitussif.
Spanish (Farmacia)
dihidrocodeína [feminine noun]