English (Taxation)
internal tax [correct]; domestic tax [correct]
French (Fiscalité)
taxe intérieure [correct, feminine noun]; taxe interne [correct, feminine noun]
Spanish (Sistema tributario)
impuesto interno [correct, masculine noun]