English (Medical Imaging)
radio-isotope [correct, adjective]
French (Imagerie médicale)
radio-isotopique [correct]
Spanish (Radiación (Medicina))
radioisotópico [correct]; radio-isotópico [correct]; radio isotópico [correct]