English (Shooting (Sports))
ammunition [correct]; round of ammunition [correct]
OBS: Facilities/equipment.
French (Tir (Sports))
munition [feminine noun]
OBS: Installations/matériel.
Spanish (Tiro (Deportes))
munición [correct, feminine noun]