English (Diving)
crow hopping [correct]
French (Plongeon)
double appel [masculine noun]; piétinement [masculine noun]
Spanish (Salto (Deportes acuáticos y náuticos))
doble salida [correct, feminine noun]; pateo [correct, masculine noun]