English (Music (General))
piano [correct, adverb]
OBS: Softly.
French (Musique (Généralités))
piano [correct, adverb]
OBS: Doucement.
Spanish (Música (Generalidades))
piano [correct, adverb]
DEF: Con sonido suave y poco intenso.