English (Botany)
kudzu [correct]; kudzu bean [correct]
French (Botanique)
kudzu [correct]; vigne japonaise [correct, feminine noun]
Spanish (Botánica)
kudzú tropical [masculine noun]; kudzú común [masculine noun]