English (Medication)
vaginal capsule
French (Médicaments)
capsule vaginale [feminine noun]; gélule vaginale [feminine noun]
Spanish (Medicamentos)
cápsula vaginal [feminine noun]; glóbulo vaginal [masculine noun]