English (Fencing)
fencing shoes [correct, plural]
OBS: Facilities/equipment.
French (Escrime)
chaussures d'escrime [correct, feminine noun, plural]
OBS: Installations/matériel.
Spanish (Esgrima)
zapatillas de esgrima [correct, feminine noun, plural]