English (Shooting (Sports))
flight area [correct]
OBS: Facilities/equipment.
French (Tir (Sports))
zone de vol [feminine noun]
OBS: Installations/matériel.
Spanish (Tiro (Deportes))
zona de vuela [correct, feminine noun]