English (Medication)
antispasmodic agent; antispastic agent
French (Médicaments)
agent antispasmodique [masculine noun]; agent antispastique [masculine noun]
Spanish (Medicamentos)
antiespasmódico [masculine noun]; antiespástico [masculine noun]