English (General Vocabulary)
veri similiter [correct, Latin]; verisimiliter [correct, Latin]
French (Vocabulaire général)
vraisemblablement [correct, adverb]; veri similiter [correct, Latin]
PHR: Selon toute vraisemblance.
Spanish (Vocabulario general)
aparentemente [correct, adjective]