English (Shooting (Sports))
high house [correct]
French (Tir (Sports))
trappe haute [feminine noun]; cabane haute [feminine noun]; pull
Spanish (Tiro (Deportes))
caseta alta [correct, feminine noun]; cabina alta [correct, feminine noun]; trapa alta [correct, feminine noun]